مراحل ثبت نهایی ملی دو برند ایلام در بخش طراحی و گلیم نقش برجسته در دست اقدام است
سه شنبه ۱۶ تیر ۹۴ ۰۰:۰۹:۴۱. \\ تعداد بازدید: 7693 \\ شناسه خبر: 2
علی نوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: همچنین 10 طرح نقشه فرش و گلیم بومی در استان نیز تهیه شده که بزودی از آنها رونمایی می شود. وی از کسب نشان (هولوگرام) برای گلیم نقش برجسته استان خبر داد و افزود: با استاندارد سازی و ثبت هولوگرام برای این هنر دستی شناسنامه آن به اسم استان ایلام ثبت می شود.

علی نوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: همچنین 10 طرح نقشه فرش و گلیم بومی در استان نیز تهیه شده که بزودی از آنها رونمایی می شود.

وی از کسب نشان (هولوگرام) برای گلیم نقش برجسته استان خبر داد و افزود: با استاندارد سازی و ثبت هولوگرام برای این هنر دستی شناسنامه آن به اسم استان ایلام ثبت می شود.

نوری ادامه داد: خوشه صنعتی فرش استان بدنبال حفظ جایگاه و ورود ذی نفعان به این عرصه هنری است و تمام تلاش خود را برای ساماندهی و حفظ جایگاه واقعی استان در زمینه صنعت فرش و گلیم نقش برجسته دارد.

وی اضافه کرد: راه اندازی خوشه صنعتی فرش باعث توسعه بازار کار، تامین مواد اولیه، رسیدن به کیفیت مطلوب و توسعه منابع انسانی در قالب شبکه می شود.

نوری گفت: خوشه صنعتی فرش با کمک نهادهای مرتبط بدنبال واقعی سازی آمار و تولیدات برای تسهیل سازی امر صنعت فرش است که متولیان امر باید با همکاری در این زمینه را برای ایجاد تحول در این صنعت داشته و پای کار باشند.

به گزارش ایرنا اکنون 14 هزار نفر در استان ایلام در صنعت تولید و بافت فرش فعالیت دارند و فرش های تولیدی آنها بدلیل کیفیت بالا به خارج از کشور صادر می شود.

ایلام- ایرنا

ثبت دیدگاه.